Monthly Archives: novembris 2017

Jau otro gadu mēs, Galgauskas pamatskolas skolēni, piedalāmies projektā “KARJERAS ATBALSTS VISPĀRĒJĀS UN PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS”, 8.3.5.0/16/I/001 un iepazīstam dažādas profesijas.

7.novembrī  visiem 4.- 9. klases skolēniem bija iespēja apmeklēt Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldi, Vientuļu robežkontroles  punktu, Šķilbēnu robežapsardzības nodaļu, Viļakas katoļu baznīcu un Annas Āzes meža muzeju Žīguros.

Mēs tikām iepazīstināti ar robežsardzes darbu, redzējām kā automašīnas šķērso robežu, pastāstīja, ka  jebkurš no mums var kļūt par robežsargu un strādāt labi atalgotu darbu tepat Latvijā. Visi bijām pārsteigti par to, cik ļoti gudri un paklausīgi ir robežsardzes suņi.

Meža muzejā bija iespēja iepazīties ar mežsargu darbarīkiem, kā arī ar dzīvnieku izbāzeņiem, dzīvnieku ādām un pārnadžu ragiem, kurus vairāk nekā 20 gadu garumā vākusi un izstādījusi mežzine un muzeja saimniece  Anna Āze. Šeit ieraudzījām arī tādu unikālu eksponātu kā Žīguru mežos atrasto uzziedējušo priedes stumbra žuburu, jo, kā liecina meža zinātnieku pētījumi, ko tādu var ieraudzīt tikai reizi tūkstoš gados.

Paldies visiem, t.sk. šoferim un mūsu bijušajai skolotājai Marutai Brokānei,  par izzinošo ekskursiju, viesmīlīgo un jauko uzņemšanu!

8.klases skolnieks Jānis Kuciks

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa no 13. līdz 19.novembrim jau divdesmito reizi apvieno gan Ziemeļvalstu gan Baltijas valstu bibliotēkas, skolas un biedrības. Šogad izvēlētais vadmotīvs ir Salas Ziemeļvalstis. Pagasta bibliotekāre bija izvēlējusies ļoti aizraujošu zviedru autoru grāmatu Proti svilpot, Juhanna? Grāmatu par diviem zēniem. Klausījāmies, lasījām paši un aizdomājāmies par pavisam ikdienišķām lietām. Cik svarīgi, lai katram no mums būtu vectēvs !Cik svarīgi ir piepildīt kaut pavisam vienkāršus sapņus – iemācīties svilpot un kāpt ķiršu kokā! Paldies par iespēju atkal saprast, ka arī citur pasaulē ir tādi paši bērni kā mēs, ka bērniem arī citur ir vajadzīgas mīļas un cilvēcīgas attiecības.

1. un 4.klases skolēni

Rīcības dienas ir Ekoskolu aizsākta kampaņa ar mērķi pievērst skolēnu un plašākas sabiedrības uzmanību jautājumiem par videi draudzīgu dzīvesveidu. Šīs nedēļas tēma mūsu skolā bija “Izšķērdīgs pārtikas patēriņš”.

Pievēršot skolēnu uzmanību dažādu produktu ceļam līdz mūsu vēderiem, pirmdien divas komandas sacentās savā starpā, izspēlējot spēles par godīgu tirdzniecību. Otrdien tika gatavoti našķi no vietējiem produktiem. Bērni atzina, ka pašu ceptie āboli un cepumiņi, kaut arī mazliet šķībi un greizi, tomēr ļoti gardi. Lai mazinātu pārtikas atkritumu daudzumu skolas ēdnīcā, tika anketēti  skolēni un skolotāji, un noskaidroti mīļākie ēdieni. Gardākie ēdieni pusdienās mūsu skolā ir biešu, frikadeļu un siera zupas, karbonādes, plovs, kotletes, cūkgaļas gulašs un makaroni ar malto gaļu. Iecienītākie saldie ēdieni ir uzpūtenis ar pienu, kakao ķīselis ar pienu un augļu dzērieni. Skolēni uzrakstīja arī savus ieteikumus. Visu nedēļu skolēni tika aicināti starp ēdienreizēm nenašķēties un pusdienās izēst savas porcijas, lai saņemtu pilnvērtīgu uzturu.                                                               Skolotāja Sanita

novembris 2017
« Okt   Dec »