Tik ilgi būs pasaule šī,
cik ilgi būs skola un
skolas dvēsele –
skolēni un skolotāji.
Galgauskas pamatskola

Monthly Archives:

22.janvārī zemi klāja balts sniedziņš un bija jauka ziemas diena. Vides pulciņa dalībnieki aicināja 1.-5. klases skolēnus pārbaudīt savas zināšanas par dabu, kā arī aktīvi atpūsties. Dārta bija pārsteigta, ka daudzi skolēni nezina, no cik grādiem sāk veidoties sniegs. Vladislavs bija priecīgs, ka bērni zina, kuri dzīvnieki velk ragavas. Pašiem skolēniem, gan nemaz tik viegli neveicās ar ragaviņu vilkšanu. Ingars secināja, ka tikai retais skolēns ziemā ir izgatavojis putnu barotavu un zina, kas to apmeklē. Beāte saka, ka bērni uz ledus ir daudz aktīvāki, nekā zivis zem ledus. Rendijs pārbaudīja skaitīšanas prasmes un vērīgumu.

    Pēc pasākuma skolēni atzina, ka ir jautri saulainu pēcpusdienu pavadīt kuplā pulciņā, iegūstot jaunas zināšanas un baudot ziemas priekus.

 

                                                                                                                                                                                          Skolotāja Sanita

18. janvāra pēcpusdienā skolā norisinājās 4.klases Iesvētību pasākums, kura laikā 9.klase un pārējie pārbaudīja viņu gatavību lielajai dzīvei. Paši iesvētāmie atzina, ka vislabāk patika uzdevums, kura ietvaros jāsapoš klases audzinātāja un klasesbiedrene Sanija. Abas tika pie jauna ietērpa un meikapa, kas uzjautrināja ikvienu. Pasākuma noslēgumā 4. klases skolēni bija gandrīz neatpazīstami, jo devītie pacentās izdaiļot ikviena seju  ar guaša krāsu. Kopumā pasākums izdevās jautrs un pozitīvs, izraisot smieklus ikvienā dalībniekā un skatītājā.

                                                                                                                                   Skolotāja Kristīne

No 2017.gada marta Izglītības kvalitātes valsts dienests īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai“, lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu. Arī Gulbenes novads, t.sk. mūsu skola, no 2017./2018.m.g. septembra  ir šī projekta sadarbības partneri.

Pasākumi vērsti uz agrīnu problēmas diagnostiku un risinājumu, lai novērstu samilzušu situāciju risināšanu, kas prasītu daudz vairāk resursu un varētu būt mazāk efektīva. 

1.semestrī  9 skolēniem tika sagatavoti IAP plāni. Tie ietvēra pedagoga individuālās konsultācijas katram no projekta dalībniekiem, konsultācijas mācību priekšmetos, kuros ir nepietiekams vērtējums un pedagoga uzraudzību plāna realizēšanā.

Kā 1.semestra noslēgumā atzina paši projektā iesaistītie pedagogi, bija skolēni, kuriem šī plāna piedāvātās iespējas palīdzēja uzlabot mācību darba rezultātus, daži skolēni atklātāk sāka runāt par sev būtiskiem, reizēm neviena neuzklausītiem jautājumiem, problēmām. Šī savstarpējā uzticēšanās palīdz vienam otru saprast, kā rezultātā ir skaidrāks ceļš ejams uz situācijas stabilizēšanu.

Taču, kā jau tas mēdz notikt,  ne visos gadījumos gaidītais sasniedz abām pusēm pieņemamāko rezultātu. Bieži  situāciju stabilizēšanai nepietiek tikai ar klases audzinātāja un pedagoga sniegto atbalstu, nepieciešams iesaistīt arī citu atbalsta personālu. Diemžēl šobrīd  esošā atbalsta personāla  noslogotība neļauj sniegt papildus palīdzību šajā projektā. Par to noteikti jādomā, situācija jāmēģina vērst par labu.

Ar pozitīvām domām un saspringtu darba plānošanu 2.semestrī darbs tiks turpināts.

                                                                   Direktore I. Dzene, projekta koordinatore skolā

Galgauskas pamatskolas skolēni un skolotāji aizvadījuši spraigu, norisēm bagātu vecā gada nogali. Aktivitātēm piepildītais  novembris un decembris ļāvis skolas audzēkņiem gūt priekšstatu un  gūt zināšanas dažādās jomās: tehnoloģiju pasaulē, karjeras izvēlē un uzturmācībā.

Praktiskas darbošanās pilns bija pasākums “Mana karjera IKT jomā” Lizuma vidusskolā, kur Ventspils Augsto tehnoloģiju parka struktūrvienība ‘’Kurzemes Democentrs’’ demonstrēja  un piedāvāja aktīvu, aizraujošu un  izzinošu interaktīvo aktivitāšu klāstu. To ietvaros skolēni iepazina IKT nozares profesiju pārstāvju daudzveidību, izzināja iespējas apgūt šīs prasmes, kā arī guva dažādu informāciju par klimata pārmaiņām un to ietekmi uz mums.  Lielu interesi radīja šī uzņēmuma produktu paraugu demonstrācija, kā arī darbošanās ar interaktīvajiem eksponātiem. Katrs varēja izveidot un izdrukāt  savu avīzi par klimata pārmaiņām, iekļaujot  tajā savu  foto.

Ne mazāk aizraujošs šķita filmu demonstrēšanas veids  3D mobilajā planetārijā, kas tika piedāvāts pasākuma “Ceļojums neparastas karjeras pasaulē” ietvaros. Atbilstoši vecumposmam ar   sfēriskās projicēšanas digitālo  tehnoloģiju palīdzību tika demonstrētas zvaigžņotās debesis, kosmoss, mikrokosmoss un mūsu planētas ekosistēma.  Skolēni atzina, ka šādā veidā demonstrētās filmas vērot ir daudz interesantāk, sevišķi patika, ka tas notiek guļus.   Šāda veida skatīšanās radīja unikālu klātbūtnes efektu katram skatītājam un palīdzēja  uzskatāmā, vienkāršā un saprotamā formātā ielūkoties  astronomijas, bioloģijas un dabaszinātnes pasaulē.

Četras reizes mācību gadā mūsu skolu apmeklē arī  zinātkāres centra Z(in)OO  pārstāvji no Cēsīm un nodrošina dažādas praktiskas nodarbības skolēniem. Pēdējo aktivitāšu laikā, meklējot pa  skolu izvietotās norādes un atbildes, skolēni azartiski  iepazina dažādu slavenu  zinātnieku   izgudrojumus un atklājumus. Dienas noslēgumā tika gatavots saldējums ar šķidrā slāpekļa palīdzību, kas pēc tam tika arī nobaudīts.

Novembrī, kad Latvijā tiek svinēta Lāčplēša diena,   visiem 4.- 9. klases skolēniem bija arī iespēja apmeklēt Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldi, Vientuļu robežkontroles  punktu, Šķilbēnu robežapsardzības nodaļu. Skolēni tika iepazīstināti ar robežsardzes darbu un tā specifiku.  Bērniem ļoti patika kinologu demonstrējumi, jo robežšardzes suņi spēja izpildīt dažādas pavēles un trikus. Zēniem lielāko prieku sagādāja tas, ka varēja paturēt rokā īstus robežsargu ieročus.

Meža muzejā Žīguros bija iespēja iepazīties ar mežsargu darbarīkiem, kā arī ar dzīvnieku izbāzeņiem, dzīvnieku ādām un pārnadžu ragiem, kurus vairāk nekā 20 gadu garumā vākusi un izstādījusi mežzine un muzeja saimniece  Anna Āze. Šeit ieraudzījām arī tādu unikālu eksponātu kā Žīguru mežos atrasto uzziedējušo priedes stumbra žuburu, jo, kā liecina meža zinātnieku pētījumi, ko tādu var ieraudzīt tikai reizi tūkstoš gados.

Šo izzinošo un izglītojošo aktivitāšu saraksts turpināsies arī 2.semestrī. Skolēniem regulāri tiek nodrošinātas daudzveidīgas  ārpusstundu darba aktivitātes, kas ļauj paplašināt redzesloku un zināšanas dažādās jomās.

Daļa aktivitāšu notiek ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

                                                           Skolotāja Kristīne Bekmane

 

Karjeras kāpnes
PuMPuRS
Kalendārs
janvāris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Dec   Feb »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Rakstu arhīvs