Daily Archives: 09/04/2018

Dzīve ir pierādījusi ikvienam no mums, ka reālās ikdienas (un ne tikai!) problēmas un situācijas var atrisināt, izmantojot tikai vairākos mācību priekšmetos apgūtās zināšanas, tas ir- starpdisciplināri.

Starpdisciplināra mācīšanās ir arī praktiska darbošanās, kura ļauj parādīt sevi netradicionālā veidā, liek vairāk sadarboties un sazināties, attīsta kritiskās un radošās domāšanas, novērošanas prasmes, kā arī ļauj attīstīt praktiskās iemaņas. Pēc skolēnu domām šāda mācīšanās ir interesantāka un aizraujošāka, lai gan iemācīties un apgūt teorētiskās zināšanas reizēm ir vieglāk.

Cik varens šobrīd izaudzis Gulbenes novada dižākais ozols? Ko  nozīmē daudz naudas un, vai tam vispār ir kāda nozīme?  Kādas  ir labas maizes trīs īpašības?  Kāpēc  ceļu kvalitāte Latvijā ir tāda, kāda tā ir? Vai  varam atšķetināt Gulbenes pilsētas ielu līkločus? Kad radies zīmols “Ražots Gulbenes novadā” un ko tas sevī ietver? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes skolēni, t.sk. pirmsskolēni  kopā ar skolotājiem centās gūt projektu dienu laikā no 3.-6 aprīlim, kad devās mācību izbraukumos, darbojās praktiski, lasīja literatūru, skatījās video u.t.t.

Mūsu devītie šīs nedēļas laikā sagatavoja spēli “Gulbenes novads”, kurā iekļauti 7 jomu jautājumi- ģeogrāfija, skaitļi, politika,  mūzika, sports, uzņēmējdarbība, apskates objekti.

Šis bija kārtējais izaicinājums  skolēniem,  skolotājiem, kas prasīja uzdrīkstēšanos, erudīciju, enerģiju, … un  …

Kā klausītāja un  jautājumu uzdevēja prezentācijas laikā varu teikt- tas bija svētīgi, lietderīgi un vajadzīgi!

Informāciju sagatavoja direktore Iveta Dzene

aprīlis 2018