Daily Archives:

Rudens ir bagātākais gadalaiks. 29. septembris – Miķeļi jeb Rudenāji – ražas novākšanas beigu svētki.

Mūsu skolā tā jau ir tradīcija, ka Miķeļdienas pasākumu vada Vides pulciņa skolēni. Laika apstākļi mūs nedaudz pievīla un āra aktivitātes nācās nomainīt ar aktivitātēm sporta zālē. Senie latvieši tumšajos vakaros minēja mīklas, Beāte Krista Dikele secināja, ka viņas uzdotās mīklas tikai dažas tika atminētas. Toties dārzeņu svaru skolēni noteica ļoti precīzi, 7 kg lielu kabaci bija izaudzējušas māsiņas Rita un Dārta Rūses. Varen spraigas un jautras bija stafetes ar dārzeņiem, kurās katram komandas dalībniekam bija savs uzdevums. Ingars Karolis aicināja komandu dalībniekus iemest zīles dažāda augstuma spainīšos. Šis nemaz nebija tik viegls uzdevums, kā no sākuma izlikās.Toties kastaņi lidoja ļoti tālu. Sena latvju rotaļa bija arī vilkšanās ar kokiem. Arī mūsdienās zēniem patīk pārbaudīt savus spēkus un sajust savas komandas atbalstu. Pasākums noslēdzās ar aktivitāti, kurā vienam komandas dalībniekam bija jāapskrien dažādi dārzeņi alfebēta secībā. Tas bija grūti.

Pulciņa dalībnieki priecājas, ka aktivitātēs izdevās iesaistīt gan mazākos skolēnus, gan arī lielos.

Vides pulciņa skolotāja Sanita

oktobris 2018