Tik ilgi būs pasaule šī,
cik ilgi būs skola un
skolas dvēsele –
skolēni un skolotāji.
Galgauskas pamatskola

Daily Archives:

Iepazīstot Gulbenes novada uzņēmumus, 7.kl. zēni izteica vēlmi uzzināt uzņēmuma- konditorejas “Gardums” atrašanos un darba specifiku, jo kūkas, cepumi un pīrāgi garšo visiem. 11.oktobrī devāmies ceļā, lai izzinātu, kā uzsākt “garšīgu” uzņēmējdarbību, cik lielam piedāvājumu klāstam jābūt un vēl daudzus citus jautājumus. Pārsteigumi sekoja cits citam:

  1. Neviltots pārsteigums puišiem bija tas, ka šai vietai ir iets garām, bet nav pamanīta šī konditoreja- kafejnīca.
  2. Gaumīgi iekārtotās telpas un cienasta šķīvis- skaidrs, kāpēc uzņēmuma nosaukums “Gardums”.
  3. Konditoreja jeb “Kūku bode” darbojas dažādos virzienos- piedāvā “Garduma” produkciju, neierastu dāvanu izvēli un iegādi, telpas svētku svinēšanai.
  4. Brīnišķīga uzņēmuma vadītāja- mierīga, laipna, bet enerģiska. Likās, ka viņai ideju pilna galva, ja tik būtu cilvēki, kas palīdz un laiks, kad visu realizēt.
  5. Vaļasprieks var pāraugt biznesā!
  6. Redzēt, kur top kūkas, kādu tehniku izmanto, viela pārdomām- tas tiešām nav neiespējami, bet jāstrādā daudz!

Paldies Inesei Veismanei par brīnišķīgo uzņemšanu un labiem padomiem uzņēmējdarbībā! 

Aktivitātes organizētas projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Nr. 8.3.5.0./16/I/001.

Galgauskas pamatskolas 7.kl. puiši un audzinātāja Liena

10.oktobrī 8.klases skolēni viesojās Lizuma pagasta uzņēmumā SIA „Dimdiņi”.

Jau izkāpjot no autobusa mūs sagaidīja kārdinoša kāpostu smarža. Nesen bijām ēduši pusdienas, bet no daudzām mutēm izskanēja: „Ņammīgi smaržo”. Pirms došanās cehā, ievērojot higiēnas normas, mums katram bija jāuzvelk balts halāts un galvā jāuzliek cepurīte. Tas izvērtās par diezgan jautru pasākumu.

   Pēc ceha apskates mūs cienāja ar gardajiem štovētajiem kāpostiņiem. Lauris gan būtu vēlējies nogaršot arī citus salātiņus. Sarunās skolēni atzina, ka darbs uzņēmumā ir dažāds. Atsevišķi darbi ir ļoti vienveidīgi, tomēr Rendijs teica, ka viņš labprāt liktu vāciņus uz iepakojuma trauciņiem. Ievērojām, ka cehos ir daudz dažādu iekārtu, ar kurām prot darboties speciālisti, kuri apguvuši mehatroniku. Protams, visiem interesēja arī atalgojums par darbu. Uzņēmuma vadītājs skolēniem paskaidroja, ka atalgojums ir atkarīgs no tā, cik kvalificēts darbinieks tu esi.

Pēc viesošanās uzņēmuma, visi skolēni atzina, ka noteikti turpinās mācības pēc pamatskolas beigšanas.

Aktivitātes organizētas projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Nr. 8.3.5.0./16/I/001.

Skolotāja S. Lazdiņa

Karjeras kāpnes
PuMPuRS
Kalendārs
oktobris 2018
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Sep   Nov »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Rakstu arhīvs