Monthly Archives:

24.novembrī Lejasciemā norisinājās jauniešu centra “Pulss” organizētā POPiela. Pasākuma dalībnieki klātesošos priecēja gan  ar visiem zināmām, gan mazāk dzirdētām melodijām. Šajā pasākumā ar dziesmu Семён Фролов “ВСЕ БАБЫ КАК БАБЫ А МОЯ БОГИНЯ”piedalījās arī  mūsējie- Martinsons Kristaps 8.kl., Kuciks Jānis 9.kl. un Hauks Rihards 7.kl. Puiši ieguva skatītāju simpātiju balvu. Sveicam! Priecājamies par uzdrīkstēšanos un uzņēmību!

20. novembrī 5.-9. klašu skolēni, pateicoties iniciatīvas “Latvijas skolas soma” un Gulbenes novada pašvaldības finansiālam atbalstam, devās ekskursijā uz Rīgu. Mēs apmeklējām 1999. gadā atjaunoto Melngalvju namu, kur varējām aplūkot skaisto ēkas fasādi un iekštelpas, kurās atradās restauratoru darinājumi, Melngalvju nama biedrībai piederējušie priekšmeti un dažādu gleznu vai keramikas kolekcijas. Latvijas Kara muzejā apskatījām muzeja ekspzīciju,  jauktās komandās veidojām īsas prezentācijas par kādu no Lāčplēša ordeņa kavalieriem. Izmantojām iespēju apmeklēt arī  Latvijas Sporta muzeju, kur uzzinājām vairāk par Latvijas veiksmīgākajiem sportistiem, viņu sasniegumiem. Salīdzinājām savu  un Uļjanas Semjonovas, Kristapa Porziņģa kājas izmēru. Iesēdāmies bobsleja ragaviņās un  mēģinājām uzrāpties mākslīgajā klinšu kāpšanas sienā. Ekskursijas nobeigumā izklaidējāmies batutu istabā “Jump Space”.

8.kl.skolniece Dārta Rūse

Vai tu zini, kas ir Latvija?
Tā ir zeme, mana dzimtene.
Vai tu zini, kas ir dzimtene?
Tā ir zeme, kur es piedzimu.
Vai tu zini, kā es piedzimu?
Tā kā puķuzirnītis uzziedēju māmiņai,
Tā kā puķuzirnītis apvijos ap tētiņu.
/ J. Peters/

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana, tāpēc, gada vistumšākajā laikā, vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs skaļi lasīta kopīgi izvēlēta grāmata! Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir Ziemeļvalstu varoņi un varoņu tēma caurvij visus izvēlētās lasāmās literatūras fragmentus. Kādas īpašības raksturo varoni? Ko dara visu apjūsmots varonis un ko – īsts ļaundaris?                                                                                                                                                                                                                    Skolas mazākie lasītāji 12 novembrī iepazinās  ar zviedru rakstnieku Eliasa un Agneses Vohlundu (Elias & Agnes Våhlund)  sarakstīto bērnu grāmatiņu “Rokasgrāmata supervaroņiem”. Pagasta bibliotekāres Dz. Matīsas lasītajos fragmentos sastapāmies ar drosmīgo meiteni Lisu. Jaunajā skolā meiteni apceļ bariņš zēnu, bet kādu dienu Lisa bibliotēkā nejauši atrod noslēpumainu grāmatu. Atrastā grāmata pilnībā izmaina visu viņas dzīvi. Atsaucām atmiņā arī citus iemīļotus ziemeļvalstu rakstnieku grāmatu varoņus – Karlsonu, Pepiju Garzeķi, Ronju – laupītājmeiteni, Muminu . Un kur nu bez niekošanās ar smalkmaizītēm, ja pulkā ir omulīgais Karlsons!

Skolotāja Valentīna

novembris 2018