Tik ilgi būs pasaule šī,
cik ilgi būs skola un
skolas dvēsele –
skolēni un skolotāji.
Galgauskas pamatskola

Monthly Archives:

Šajā gadā esam iesaistījušies Vidzemes plānošanas reģiona īstenotajā Interreg Centrālās Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projektā ,,Efektīvi finanšu instrumenti ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ieviešanai” (EFFECT4Buildings), programmā “Efektīvs enerģijas patēriņš izglītības iestādēs”. Līdz ar to esam pieņēmuši jaunu izaicinājumu – samazināt patērētās enerģijas daudzumu sava skolā.

 Pirmkārt, esam telpās pie  elektrības slēdžiem pielīmējuši uzlīmes, kas atgādina izslēgt gaismu gadījumā, kad tā nav nepieciešama. Esam novērojuši, ka tas “strādā”- gaisma tiek izslēgta, kad tā nav  vajadzīga.

Otrkārt, nolēmām salīdzināt dažāda apjoma  apkures sistēmas. Apmeklējām skolas, Šķieneru katlu māju un Gulbenes pilsētas siltummezglu. Interesanti bija secināt, ka mazā siltummezglā ir lielāks fiziskais darbs nekā lielā siltummezglā, kurā tikai 1 cilvēks uzrauga , lai visas iekārtas darbojas. Rendijs atzina, ka skolas vai Šķieneru siltummezglā viņš diez vai strādātu, bet Gulbenē pie kompjūteriem, gan varētu sēdēt. Interesanti bija noskaidrot arī kurinātāju domas par to , kura malka ir efektīvāka. Domas dalījās, skolas kurinātājs atzina, ka kvalitatīvāka ir skujkoka malka, bet Šķieneru kurinātājs – lapu koka. Domas var dalīties, bet galvenais, lai visiem ir silti. Gribam teikt paldies visiem, kuri mūs gaidīja un aizrautīgi stāstīja par sava darba ikdienu un specifiku!

Vides pulciņa skolotāja Sanita

J.Kuciks(9.kl.) un mākslas klases skolotāja R.Liepiņa

Bērniem, arī daudziem pieaugušajiem iecienīta lasāmviela ir dažādu tautu tautas pasakas. Tajās labais satiekas ar ļauno, baltais- ar melno, čaklums- ar…..tā varētu turpināt vēl un vēl.

Šoreiz nelasīsim pasakas, bet – ieraudzīsim,  aplūkosim un uzminēsim:

  • kādas tautas pasakas fragments tiek attēlots topošajā zīmējumā?
  • kurā vietā top zīmējums?

Atbilžu variantus līdz 28.februārim sūtīt uz e-pastu: iveta.dzene@gulbene.lv

Norādīt savu vārdu, saziņas veidu ar Jums, jo pirmās pareizās atbildes autoru gaida pārsteiguma balva!

Skolas bērniem lūgums konkursā nepiedalīties!

 

Sīki putni čivināja,
Pavasari gaidīdami.
Visi spārnus nolaiduši,
Nevarēja sagaidīt.

/ latviešu tautasdziesma/

Mēs, 2 klases skolēni, latviešu valodas stundā lasījām J. Baltvilka stāstiņu „Galdiņš sniegā”, kad aiz loga atskanēja jau tik ierastā putniņu čivināšana un knābāšana.

Tad Alise iesaucās: „Mums taču arī ir savs galdiņš sniegā!” 

2.un 3. klasei šoziem putnu tēma ir īpaši tuva- tie tiek baroti, zīmēti, veidoti un aplicēti.

Gulbenes novada pašvaldības  īstenotā  ESF projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Gulbenes novadā” Nr. 9.2.4.2/16/I/004  organizētā bezmaksas interaktīvā nodarbība vecākiem par reproduktīvo veselību (pamatzināšanas par savu ķermeni,  par personīgās higiēnas jautājumiem, veselības nozīmi cilvēka dzīvē) skolā 18.janvārī plkst.15.15. Nodarbību vadīs kompetenti speciālisti no Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas.

Laipni aicināti!

 

Karjeras kāpnes
PuMPuRS
Kalendārs
janvāris 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Dec   Feb »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Rakstu arhīvs