Jau otro gadu mēs, Galgauskas pamatskolas skolēni, piedalāmies projektā “KARJERAS ATBALSTS VISPĀRĒJĀS UN PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS”, 8.3.5.0/16/I/001 un iepazīstam dažādas profesijas.

7.novembrī  visiem 4.- 9. klases skolēniem bija iespēja apmeklēt Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldi, Vientuļu robežkontroles  punktu, Šķilbēnu robežapsardzības nodaļu, Viļakas katoļu baznīcu un Annas Āzes meža muzeju Žīguros.

Mēs tikām iepazīstināti ar robežsardzes darbu, redzējām kā automašīnas šķērso robežu, pastāstīja, ka  jebkurš no mums var kļūt par robežsargu un strādāt labi atalgotu darbu tepat Latvijā. Visi bijām pārsteigti par to, cik ļoti gudri un paklausīgi ir robežsardzes suņi.

Meža muzejā bija iespēja iepazīties ar mežsargu darbarīkiem, kā arī ar dzīvnieku izbāzeņiem, dzīvnieku ādām un pārnadžu ragiem, kurus vairāk nekā 20 gadu garumā vākusi un izstādījusi mežzine un muzeja saimniece  Anna Āze. Šeit ieraudzījām arī tādu unikālu eksponātu kā Žīguru mežos atrasto uzziedējušo priedes stumbra žuburu, jo, kā liecina meža zinātnieku pētījumi, ko tādu var ieraudzīt tikai reizi tūkstoš gados.

Paldies visiem, t.sk. šoferim un mūsu bijušajai skolotājai Marutai Brokānei,  par izzinošo ekskursiju, viesmīlīgo un jauko uzņemšanu!

8.klases skolnieks Jānis Kuciks

decembris 2017