10.oktobrī 8.klases skolēni viesojās Lizuma pagasta uzņēmumā SIA „Dimdiņi”.

Jau izkāpjot no autobusa mūs sagaidīja kārdinoša kāpostu smarža. Nesen bijām ēduši pusdienas, bet no daudzām mutēm izskanēja: „Ņammīgi smaržo”. Pirms došanās cehā, ievērojot higiēnas normas, mums katram bija jāuzvelk balts halāts un galvā jāuzliek cepurīte. Tas izvērtās par diezgan jautru pasākumu.

Pēc ceha apskates mūs cienāja ar gardajiem štovētajiem kāpostiņiem. Lauris gan būtu vēlējies nogaršot arī citus salātiņus. Sarunās skolēni atzina, ka darbs uzņēmumā ir dažāds. Atsevišķi darbi ir ļoti vienveidīgi, tomēr Rendijs teica, ka viņš labprāt liktu vāciņus uz iepakojuma trauciņiem. Ievērojām, ka cehos ir daudz dažādu iekārtu, ar kurām prot darboties speciālisti, kuri apguvuši mehatroniku. Protams, visiem interesēja arī atalgojums par darbu. Uzņēmuma vadītājs skolēniem paskaidroja, ka atalgojums ir atkarīgs no tā, cik kvalificēts darbinieks tu esi.

Pēc viesošanās uzņēmuma, visi skolēni atzina, ka noteikti turpinās mācības pēc pamatskolas beigšanas.

Aktivitātes organizētas projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Nr. 8.3.5.0./16/I/001.

Skolotāja S. Lazdiņa

oktobris 2018