Tik ilgi būs pasaule šī,
cik ilgi būs skola un
skolas dvēsele –
skolēni un skolotāji.
Galgauskas pamatskola

Pirms 90 gadiem – 1922.gada 15.februārī Latvijas Republikas Satversmes sapulce pieņēma mūsu valsts pamatlikumu Satversmi. Atceroties šo nozīmīgo notikumu Latvijas valsts vēsturē, 15.februārī skolā notika konkurss „Latvijas Republikas Satversmei -90”.

6.-9.klašu skolēnu komandām bija jāveic 8 dažādi uzdevumi:

– jāsavieno notikumi ar gada skaitļiem, kad tie ir notikuši,

– jānosvītro vārdi, kas nepareizi raksturo Latvijas ģerboni,

– jāatrod un jāpasvītro kļūdas tekstā „Karoga stāsts”,

– jāieraksta izlaistie vārdi Latvijas valsts himnā,

– jāatpazīst 4 kultūrvēsturisko Latvijas novadu ģerboņi,

– pareizi jānosaka Latvijas nacionālais putns, koks, puķe, kukainis,

-jāsaliek puzle, parādot zināšanas par nozīmīgiem notikumiem, gada skaitļiem, jēdzieniem un personībām, kas saistīti ar Latvijas Republikas Satversmi,

– pēc attēla jāatpazīst Latvijas pirmais ģerbonis, LR himnas autors Baumaņu Kārlis, Latvijas karogs, tagadējais Latvijas ģerbonis, tēlnieks Kārlis Zāle, Brīvības piemineklis, Rīgas Brāļu kapi, Gulbenes ģerbonis, Gulbenes novada ģerbonis.

Veicot visus uzdevumus, konkursā varēja iegūt 52 punktus.

Spraigā cīņā uzvaru konkursā ieguva 9.klases komanda (42,5 punkti). Otro vietu dalīja 8. un 7.klases komandas (32,5 punkti). Ar nelielu punktu starpību atpalika paši jaunākie konkursa dalībnieki 6.klases komanda (30 punkti), iegūstot konkursā 3.vietu. Visas komandas saņēma diplomus un saldās balvas.

Paldies skolotājām Aigai Vagulei, Valentīnai Sārnai un Vitai Markovai par palīdzību konkursa uzdevumu vērtēšanā.

Lai veicas turpmākajos konkursos!

 

Vēstures skolotāja Maruta Brokāne.

Karjeras kāpnes
PuMPuRS
Kalendārs
jūlijs 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Jūn    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Rakstu arhīvs