Tik ilgi būs pasaule šī,
cik ilgi būs skola un
skolas dvēsele –
skolēni un skolotāji.
Galgauskas pamatskola

2012./2013.m.g.

Mazpulcēni gatavo putnu barotavas

Ziemā, sniegā un salā putniem nav viegli atrast barību. Mazpulcēni gatavo putnu barotavas un palīdz viņiem sagaidīt pavasari.

Ceram, ka arī Jūs rīkosieties tāpat!

Mazpulcēnu rokām tiek darināti koši, raibi, neatkārtojami Mārtiņdienas gaiļi.

Mārtiņš bija labs vīriņš
Aiz visiem vīriņiem:
Ne ruden, pavasar,
Pašā maizes laiciņā.

           ( latviešu t.dz.)

 

Mazpulcēnu rudens darbi

Mazpulcēni šoruden ciemojas Kalsnavas arborētumā, Čiekurkaltē, apmeklē kokaudzētavu ” Podiņi” Lubānā un apskata akmeņu, krūzīšu un seno darba rīku kolekciju ” Vaidavās”. Esam priecīgi, ka visur mūs sagaidīja atsaucīgi, darbīgi un zinoši sava aroda meistari.

Mazpulcēni atrod vietas un iestāda dāvinātos košumkrūmus un skujeņus. Lai aug un kuplo!

 

 

Vairāk foto >>>šeit

2011./2012.m.g.

Mazpulkiem „Burkānprāts”

Vai jūs esat cepuši burkānu kūku? Un kotletes no burkāniem?

Šī gada 12. oktobrī  542. Galgauskas mazpulka dalībniekiem bija uznācis ’’ Burkānprāts.’’

Mēs cepām, griezām, rīvējām burkānus un no tiem gatavojām garšīgus ēdienus ar kuriem arī mielojāmies.

Izrādījās, ka no vienkāršas receptes izdodas brīnišķīgs ēdiens! Vislielākais pārsteigums bija tas, ka no burkāniem var pagatavot tik garšīgas kotletes, un pat izcept kūku nepievienojot olas!

Gan maziem, gan lieliem ļoti patika gatavot ēdienus. It īpaši mazajiem- Kristai Augstkalnei un Sabīnei Kārkliņai patika gatavot kūkai mīklu, un to viņas darīja pirmo reizi mūžā..

Galgauskas mazpulki vēl kādu reizi vēlētos gatavot tik garšīgus ēdienus no tik viegli pagatavojamām receptēm, tikai šoreiz godā ceļot citu dārzeni.

Mazpulka dalībniece Ilga Melne

Vidzemes Mazpulku forums Ziemeros

Rudens ir tas laiks, kad vācam ražu un arī mazpulcēni atskaitās par savu padarīto. Mazpulkos atskaites notiek forumos un arī mēs – 542. Galgauskas mazpulks – rīkojām atskaites forumu skolā, kurā izvērtējām padarīto, dalījāmies pieredzē un stāstījām par savām veiksmēm un neveiksmēm.

Savukārt čaklākie projektu rakstītāji devās uz Alūksnes novada Māriņkalnu, lai pierādītu sevi Vidzemes forumā.

Mazos burkānu audzētājus pārstāvēja Klinta Sniedze Markova un Kristiāna Žvarte kura ieguva atzinību „Ar burkāniem savā zemē” no biedrības „Latvijas Mazpulki” par pārliecinošu projekta prezentāciju un teicamu dalību projektu forumā.

Lielos burkānu audzētājus pārstāvēja Karīna Silauniece un Eva Aukstkalne.

Par savu padarīto „No čiekura līdz lietaskokam” stāstīja Daimona Artamonova. Un tirgotāj projektu pārstāvēja Līga Avotiņa. Piedalījāmies stafetē „Desmit dullie rudens darbiņi”.

Lielu, paldies vēlamies teikt projekta foruma vadītājam- Jānim Bērtiņam par sirsnīgo uzņemšanu un par pārdomātu foruma organizāciju.

Mazpulka priekšniece Karīna Silauniece

 

Galgauskas 542.mazpulka aktivitātes „ZAĻIE PIRKSTIŅI” ietvaros
laika posmā no 2010.gada janvāra līdz 2011.gada jūnijam

3.decembrī 542. Galgauskas mazpulks kopā ar Gulbenes novada lauksaimnieku biedrības pārstāvjiem devās uz starptautisko izstādi „Baltic expro 2010” Rīgas Kongresu namā. Šajā izstādē piedalījās 50 labākie izstrādātie projekti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas.

Izstādes laikā bija iespēja apmeklēt seminārus par projektu noformēšanu. Visi interesenti varēja darboties radošajās darbnīcās – izgatavot savu īpašo nozīmīti, piedalīties „Galvas mežģu” atjautības darbnīcā un atšķetināt 2 kopā savienotus priekšmetus. Kopā ar Lauku sieviešu radošo apvienību varēja apgūt prasmi gatavot savu īpašo piespraudi no organzas auduma. Jaunieši kopā ar Valdi Melderi varēja iepazīties un sasveicināties caur deju.

„Ieguvu vērtīgu pieredzi prezentējot Gulbenes novada dalībnieku veikumu projekta „Green fingers” ietvaros. Aplūkojot izstādi, ikviens tās apmeklētājs varēja saņemt pozitīvu lādiņu no dalībniekiem un gūt daudz jaunu un radošu ideju, kā izstrādāt un prezentēt paveikto.” stāsta 542. Galgauskas mazpulka dalībniece

Karīna Silauniece.

Šogad mazpulcēni savu darba cēlienu sāka ar „Sēņošanas maratonu”. Tā 15. septembrī paši vērīgākie un čaklākie bērni devās lasīt meža veltes. Visvairāk mežs mums dāvināja vilnīšus un dažāda veida beciņas, protams, atradām arī bērzlapes un cūcenes un saulsardzenes. Atradām pat aplī augošas sēnes! Pamanījām dažādas neēdamas sēnes, arī balto mušmiri, bet viskrāšņākās savās sarkanajās cepurēs bija meža karalienes – mušmires.

Visi trīspadsmit kopā salasījām daudz, bet vislielākais prieks bija par kopā pavadīto laiku svaigā gaisā. Čaklākie sēņu lasītāji – Kristaps, Everita, Laura, Jānis, Karīna un Eva pielasīja pilnus grozus un spaiņus!

Paldies par šo iespēju!

Eva Augstkalne

Mazpulcēnu aktivitātes 2009./2010.m.g.

Sniega sega vēl sedz zemi un tik drīz dārzā nebūs iespējams rušināties, bet mazpulcēnu čaklie pirkstiņi jau atraduši sev darbiņus! Esam iesaistījušies GRUNTWIG projektā „Green fingers” – latviskojot „Zaļie pirkstiņi”, ar mērķi popularizēt zaļo domāšanu un rosināt bērnus apgūt vecvecāku pieredzi. Šajā projektā piedalās 5 dalībvalstis – Ungārija, Spānija, Itālija, Anglija un mēs. Projekts norisināsies līdz pat 2011. gada jūnijam un nākamā gada februārī Latvijai ir jādalās savā pieredzē un jāsaņem viesi no pārējām dalībvalstīm.

Projekta ietvaros jau vairākas nedēļas mazpulcēni rūpīgi uzmana mazus, vārus stādiņus. Esam iesējuši tomātus, papriku un puķes – asteres, atraitnītes, cinijas, dālijas dēstiem. Audzējam un pētām arī sīpollociņus un dilles!

7. aprīlī mazpulcēni krāsos Lieldienu olas un svinēs pavasara saulgriežus.

Šajā gadā mazpulcēniem iespēja piedalīties un realizēt vēl vairākus projekta darbiņus. Jau kopš marta sākuma daži mazpulcēni piedalās pētījumā 4 – sezonas. Šis gads mazpulcēniem ir biešu audzēšanas gads – lielie mazpulcēni var audzēt sarkanās bietes projekta „15 soļi biešu biznesā” un slēgt līgumu par biešu nodošanu, savukārt mazie mazpulcēni piedalīsies pētījumā „Bietes neaug šā un tā, bietes izaug dārziņā”. Vēl iespējams pievienoties projektam „Mājputni mazpulcēna aprūpē”. Līdz 30. aprīlim katrs mazpulcēns raksta projekta pieteikumu savam izvēlētajam projektiņam.

Karjeras kāpnes
PuMPuRS
Kalendārs
augusts 2019
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
« Jūn    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Rakstu arhīvs